Gökhan Şengün

Netas, Ar-Ge İş Geliştirme Müdürü

Gökhan Şengün

Netas, Ar-Ge İş Geliştirme Müdürü

Biography

Gökhan, Netaş’ta Yeni Ürün Geliştirme ve Ar-Ge İş Geliştirme Müdürü olarak çalışıyor. Günümüz yazılım geliştirme yaklaşımlarını ve çözümlerini inceleyip, yerel gerekliliklere göre tekrar yorumlayıp pilot uygulamalarla şirketin kullanımına sunuyor.

Profesyonel iş yaşamına gömülü sistemler üzerinde yazılım geliştirerek başladı. 2006’dan 2012 sonuna kadar gömülü sistemler (VxWorks ve Embedded Linux) üzerinde C ve C++ kullanarak misyon-kritik (mission critical) sistemler için yazılımlar geliştirdi. Bu süreç boyunca biraz şans biraz da fırsatların ortaya çıkmasıyla işletim sistemi seviyesinden başlayarak scheduling, file system, network stack vb konularda derin bilgiler edinme fırsatı buldu. 2012 sonunda kariyerinde değişiklik yaparak uygulama yazılımı geliştirme alanına geçiş yaptı. Gömülü yazılım geliştirme tecrübelerini uygulama geliştirme alanındaki gereksinimlerle harmanlayarak özellikle performans optimizasyonu, uygulama dayanıklılığı (7×24 çalışma) konularında farklı deneyimler elde etti ve etmeye de devam ediyor.

Son birkaç senedir gerek uygulama geliştirme gerekse altyapı alanındaki tecrübelerini kullanarak ağırlıklı olarak bulut dönüşümü, yüksek erişilebilirlik, performans ve DevOps konularında çalışmaktadır.

Deneyimlerini paylaştığı blog yazılarına http://www.gokhansengun.com/ adresinden ulaşılabilir.

All session by Gökhan Şengün